Yardım
Tekstil Sanayi Kredisi
Tekstil Sanayi Blog
Kategorik Analizler
Yazma / Tülbent / Yemeni

Çoğunluklu olarak başörtüsü olarak kullanılan ve genellikle pamuktan elde edilen kumaşlara basılarak Anadolu motifleri ile süslenen bir kadın örtüsü olarak bilinir yazma!.. Yazma aynı zamanda ince dokunmuş basmanın üzeri işlemeli ve desenlilerine verilen isimdir aynı zamanda da. 

Yazma; bir yandan örtünmek amcıyla ibadet şekli olarak kullanılsa da; kadınlar ve genç bekar kızlar tarafından da günlük ve özel günlerde giyilen başörtüsü olarak tercih edilir. İlk kullanım itibariyle eski dönemlerde ıhlamur ağaçından yapılan kalıplar ve kök boya ile 6 renk olarak imal edilen yazma çeşitleri ve yazma modelleri yeni teknolojik gelişmeler ile birlikte bilgisayar destekli desen tasarımı sayesinde 12 renge kadar basılır hale gelmiştir.

Yazma modelleri ve yazma çeşitleri genellikle kadınlar ve genç kızlar kenarlarına oya işleyerek çeyizlerine koyarlar. Son derece önemli bir yere sahip olan el emeği göz nuru yazma modelleri ve yazma çeşitleri Tekstil Sanayi'nde ucuz, kaliteli yazma fiyatları ile yazma imalatçıları, yazma toptancıları ve yazma firmaları tarafından satışa sunulur.

Yazma çeşitleri ve yazma modelleri genel itibari ile el emeği veya fabrikasyon çeyizlik iğne oyası yazma, tığ oyası yazma, polyester yazma, india dikişli yazma, düğün yazması, ithal pamuk yazma, kesik elyaf yazma, polyester yazma, overloklu yazma, güpürlü yazma gibi farklı şekillerde satıştadırlar. 

El emeği göz nuru yazma modelleri ve yazma çeşitleri bir diğer ifade ile tülbent olarak ta karşılığını bulmaktadır. Pamuktan, ince ve seyrek dokunmuş, hafif ve yumuşak bezden oluşan tülbent, başta ülkemizde olmak üzere özellikle dünya İslâm ülkelerinde çokça kullanılır. 

Bezden yapılmış başörtüsü olarak ta bilinen tülbent çeşitleri ilk dönemlerde el emeği göz nuru ile üretilirken; tülbent modelleri ve tülbent çeşitleri son dönemlerde fabrikasyon olarak üretilmektedir. Tekstil Sanayi'nde tülbent toptancıları, tülbent firmaları, tülbent imalatçıları tarafından sizin için satışa sunulan toptan ucuz çeyizlik iğne oyası tülbent, tığ oyası tülbent, polyester tülbent, india dikişli tülbent, düğün tülbenti, ithal pamuk tülbent, kesik elyaf tülbent, polyester tülbent, overloklu tülbent, güpürlü tülbent gibi ucuz tülbent çeşitleri ve tülbent modellerinnden en ucuz toptan tülbent tedariki yapabilirsiniz.

Kısaca kalıpla basılıp elle boyanan, kadınların başlarına bağladıkları tülbent, yazma olarak bilinen bir diğer ifade şekli ise yemenidir.  Tekstil Sanayi'de yine yemeni toptancıları, yemeni firmaları ve yemeni imalatçılarının ürettikleri yemeni çeşitleri ve yemeni modellerini en ucuz yemeni fiyatları ile toptan olarak temin edebilirsiniz.

Tekstil Sanayi'de ucuz yemeni fiyatları çerçevesinde tedarik edebileceğiniz yemeni modeli ve yemeni çeitleri şunlardır; çeyizlik iğne oyası yemeni, tığ oyası yemeni, polyester yemeni, india dikişli yemeni, düğün yemenisi, ithal pamuk yemeni, kesik elyaf yemeni, polyester yemeni, overloklu yemeni, güpürlü yemeni!..