Yardım
Tekstil Sanayi Kredisi
Tekstil Sanayi Blog
Kategorik Analizler
Eşofman
Spor çalışmalarında giyilen, pamuklu veya sentetik kumaştan, iki parçalı giysi olarak tanımlanan eşofman; fransızcada ki échauffement /eʃofmɑ͂/ (spor da ısınma) kelimesine benzerliği ile dikkat çekmektedir.
 
Çokça yazım hatası yapılan eşofman kelimesinde farklı yazım hataları vardır. Doğrusu "Eşofman"dır. Eşofman yerine kullanılan eşortman, aşortman gibi kelimeler ise yanlış kullanımdır.
 
Her ne kadar eşofman çokça sporcuların spor yaparken giydikleri rahat kıyafet olsa da, bu kıyafet türünün yaygınlaşması ile birlikte özellikle ev hanımları gündelik ev kıyafeti olarak evi temizlerken ve evde dinlenirlerken kullanmaktadır. Rahat ve sportif kullanım sağlaması açısından önemli olan toptan ucuz eşofman başta İstanbul'da Merter, Güngören, Zeytinburnu, Laleli, Eminönü, Beyazıt, Fatih gibi tekstil merkezlerinde imalat edilmekte ve satılmaktadır.
 
Eşofmanların son dönemlerde çokça farklı modelleri ve çeşitleri üretilmiştir. Farklı kumaşlardan da üretilen eşofmanların penye eşofman, kadife eşofman, naylon eşofman, pamuklu eşofman, kot eşofman şeklinde modelleri vardır.
 
Eşofman kategorisinde, kadife eşofman, kumaş eşofman, likralı eşofman, kategorinde incelenmektedir. Eşofman imalatçıları, eşofman fabrikaları, eşofman atölyeleri sektördeki eşofman modelleri, eşofman çeşitleri konusundaki son gelişmeleri, fikir ve düşüncelerini paylaşabilirler. Eşofman toptancıları, eşofman ihracatçıları ve eşofman satan mağazalar yeni moda eşofmanlar ve yeni model eşofmanlar ile eşofman fiyatları hakkındaki görüşlerini üreticiler ile paylaşabilirler.