Yardım
Tekstil Sanayi Kredisi
Tekstil Sanayi Blog
Kategorik Analizler
Atlet

Kadın iç giyim kategorisinin önemli bir diğer boyutu atlettir. Atlet modelleri ve atlet çeşitleri olan sıfır yaka atlet, v yaka atlet, u yaka atlet, kolsuz atlet, ince askılı atlet, kalın askılı atlet, sporcu atlet, askısız atlet, dikişsiz atlet, kaşkorse, hamile atlet ve diğer bayan atlet model ve çeşitleri incelenecektir. 

Bir tür iç çamaşırı olan atlet, genelde beyaz renkte olurlar. Fakat siyah atlet, mavi atlet, gri atlet, kırmızı atlet gibi farklı renkte olanları da mevtuttur. Atletlerde, en çok beyaz renk tercih edilir ve atletler, genelde yün ve pamuktan yapılırlar. 

Atletin en önemli kullanım gereksinimlerinden birisi hiç kuşkusuz, vücut ile dış kıyafet arasında katman oluşturmasıdır. Bu durum hiç kuşkusuz kış aylarında soğuktan korunmak için destekleyici bir uygulama olurken yaz aylarında vücuttan çıkan terin emilerek kurumasını sağlar.

Son zamanlarda modanın gelişmesi ile birlikte farklı farklı atlet modelleri, atlet çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. Kadınlar, erkekler, çocuklar ve bebekler için atlet modelleri ve atlet çeşitleri birbirinden farklı şekillerde üretilmektedir. Erkek iç giyimde önemli yer tutan atletler genelde ter emme ve teri dışarı atma özelliğine sahip olan ribana dokuma penye, likralı süprem penye kumaşlarından üretilir. Rahat ve ipeksi bir dokunuşla teni saran klasik atletler, kısa kollu atletler, sıfır kollu atletler, sporcu atletler ve önden düğmeli atletler üreticiler tarafından farklı model ve renk seçenekleriyle atlet toptancıları için satışa sunulur. 

Kadınlar sütyen kullandıkları zaman genellikle atlet kullanmazlar fakat göğüs dışında kalan bölgelerin korunması için atlet kullanımı daha sağlıklı olur. Bununla birlikte dantelli sütyenler giyip atlet kullandıklarında kıyafet üzerinden daha düzgün bir görünüm elde edebilirler. Atletlerin pamuklu olması ve vücuda oturmayan hafif bol kesimli olması kadın atlet seçiminde önemli bir yer tutmaktadır.

Başta İstanbul atlet firmaları Merter, Güngören, Laleli, Eminönü, Fatih, Yeşildirek olmak üzere Türkiyen'nin diğer illeri olan Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce atlet firmaları olarak üretimlerini yapmaktadırlar. 
 
Atletler; sıfır yaka atlet, V yaka atlet, U yaka atlet, kolsuz atlet, ince askılı atlet, kalın askılı atlet, sporcu atlet, askısız atlet, dikişsiz atlet, kaşkorse, hamile atlet ve diğer atlet çeşitleri ile atlet modelleri kategorilerinde incelencektirler.
 
Bu nedenle atlet imal eden fabrikalar, atlet atölyeleri ve atlet imalatçıları bu kategoride atlet modelleri, atlet çeşitleri hakkında bilgiler alabilir ve nasıl daha ucuza imal edeceklerini ve nasıl marka haline gelip tüm dünyaya satabileceklerine dair fikirlerini paylaşabilirler. Atlet satın alan atlet toptancıları, toptan atlet satanlar, atlet satan firmalar ile perakende atlet mağazaları ile atlet imalatçıları görüşlerini buradan aktarabilirler.