Yardım
Tekstil Sanayi Kredisi
Tekstil Sanayi Blog
Kategorik Analizler
Havlu
Havlu nedir diye bir soruya genel itibari ile; üzerinde ince iplikçik halinde tüyleri bulunan ve kurulanmaya yarayan beze havlu denir şeklinde cevap verilebilir. Bir diğer açıklama ile her iki yüzünde yumuşak tüyleri olan bez oluğ çoğunukla vücudun ıslak olan yerlerini kurutmaya yarar havlu!..
 
Başta Denizli olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde havlu üreten firmalar son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte havlu üretiminde dünyada önemli bir yere sahip olmuşlardır.  Kilo ile havlu satışında son dönemde artış olan havlu çeşitleri ve havlu modelleri arasında ayak havlusu, yüz havlusu, banyo havlusu, plaj havlusu ve spor havlusu gibi modeller gelmektedir. Tekstil Sanayi kullaıcılarının önemli bir kısmı, "toptan havlu" aramaktadırlar.  

Başta yüz havlusu, ayak havlusu, banyo havlusu, spor havlusu ve plaj havlusu gibi çeşitleri olan havlular, son dönemlerde ihraç fazlası ve parti malı şeklinde pazarda havlu satıcılarına kilo ile havlu satışı şeklinde değerlendirmeleri açısından önemli bir kaynak olmuştur.

Banyo tekstili arasında önemli bir yere sahip olan havlu çeşitleri ve modellerine bakıldığında geniş bir kategoriyi kapsadığını görmekteyiz. 

Bunlar kısaca el havlusu olarak, bambu el havlusu, koton / pamuklu el havlusu, dantelli el havlusu, polar el havlusu, organik el havlusu, microfiber el havlusu, diğer el havluları gelmektedir. 
 
Yüz havlusu modelleri ve yüz havlusu çeşitleri ile yüz havlusu fiyatları açısından bakıldığına; bambu yüz havlusu, koton / pamuklu yüz havlusu, dantelli yüz havlusu, polar yüz havlusu, microfiber yüz havlusu, organik yüz havlusu ve diğer yüz havluları kategorileri karşımıza çıkmaktadır. 
 
Ayak havlusu çeşitleri, ayak havlusu modelleri ve ayak havlusu fiyatları açısından bakıldığında ise; bambu ayak havlusu, koton / pamuklu ayak havlusu, dantelli ayak havlusu, polar ayak havlusu, microfiber ayak havlusu, organik ayak havlusu ve diğer ayak havluları sıralanabilir.
 
Banyo havlusu çeşitleri, banyo havlusu modelleri ve banyo havlusu fiyatları açısından bakıldığında; bambu banyo havlusu, koton / pamuklu banyo havlusu, dantelli banyo havlusu, polar banyo havlusu, microfiber banyo havlusu, organik banyo havlusu ve diğer banyo havluları sıralanabilir. 
 
Havlu çeşitleri ve havlu modelleri kategorisine; baş havlusu çeşitleri, baş havlusu modelleri ve baş havlusu fiyatları açısından bakıldığında; bambu baş havlusu, koton / pamuklu baş havlusu, dantelli baş havlusu, polar baş havlusu, microfiber baş havlusu, organik baş havlusu ve diğer baş havluları gelir.
 
Beden havlusu çeşitleri, beden havlusu modelleri ve beden havlusu fiyatları açısından bakıldığında; bambu beden havlusu, koton / pamuklu beden havlusu, dantelli beden havlusu, polar beden havlusu, microfiber beden havlusu, organik beden havlusu ve diğer beden havluları sıralanabilir.
 
Havlu takımları, havlu takım çeşitleri, havlu takım modelleri ve havlu takım fiyatları açısında bakıldığında bambu havlu takımları, koton / pamuklu havlu takımları, dantelli havlu takımları, polar havlu takımları, microfiber havlu takımları, organik havlu takımları ve diğer havlu takımları gelir.
 
Yaz aylarının vaz geçilmez tercihlerinden olan plaj havlusu çerçevesinden havlular incelenciğinde; bambu plaj havluları, koton / pamuklu plaj havluları, dantelli plaj havluları, polar plaj havluları, microfiber plaj havluları, organik plaj havluları ve diğer plaj havluları sıralanabilir.
 
Havlu modelleri ve havlu çeşitlerine bakıldığında bebek havluları bir diğer dikkat kategoridir. Bebek havlusu fiyatları kendi aralarında türü ve çeşidine göre farklılıklar gösterirken bebek havluları genel itibariile; bambu bebek havluları, koton / pamuklu bebek havluları, dantelli bebek havluları, polar bebek havluları, microfiber bebek havluları, organik bebek havluları ve diğer bebek havluları şeklinde kategorize edilir.
 
Spor havluları da hiç kuşkusuz değineceğimiz bir diğer havlu kategorisidir. Spor havlusu modelleri, spor havlusu çeşitleri ve spor havlusu fiyatları da marka ve modellerine göre farklılıklar göstermektedir. Başlıca spor havluları; bambu spor havluları, koton / pamuklu spor havluları, polar spor havluları, microfiber spor havluları, organik spor havluları ve diğer spor havlularıdır. 
 
Bireylerin özellikle dinlenme açısından ihtiyaç hissettikleri sauna havluları çeşitleri ve sauna havlu modelleri de yine sauna havlu fiyatları gibi farklılık göstermektedir. Sauna havluları genel itibari ile; bambu sauna, koton / pamuklu sauna, dantelli sauna havluları, polar sauna havluları, microfiber sauna havluları, organik sauna havluları ve diğer sauna havluları şeklinde sıralanabilir. 
 
Hamam havlusu çeşitleri, hamam havlusu modelleri ve hamam havlusu fiyatları çercevesinden bakıldığında ise karşımıza; bambu haman, koton / pamuklu haman, dantelli haman havluları, polar haman havluları, microfiber haman havluları, organik haman havluları ve diğer haman havluları şeklinde sıralanabilir.
 
Havlu çeşitleri ve havlu modellerine SPA havlusu çeşitleri, SPA havlusu modelleri ve SPA havlusu fiyatları çercevesinden bakıldığında ise karşımıza; bambu SPA, koton / pamuklu SPA, dantelli haman havluları, polar SPA havluları, microfiber SPA havluları, organik SPA havluları ve diğer SPA havluları şeklinde sıralanabilir.
 
Ve son olarak havlu kategoriisinde otel havlusu kategorisi karşımıza çıkmkatadır. Otel havlusu çeşitleri, otel havlusu modelleri ve otel havlusu fiyatları çerçevesinde havlu kategorisi incelendiğinde; bambu otel, koton / pamuklu otel, dantelli otel havluları, polar otel havluları, microfiber otel havluları, organik otel havluları ve diğer otel havluları şeklinde sıralanabilir.