Yardım
Tekstil Sanayi Kredisi
Tekstil Sanayi Blog
Nasıl Üye Olurum
Kimler Üye Olabilir?
 

Tekstil Sanayi'ni bir araya getirerek etkin ve hızlı iletişim kurmasına olanak sağlayan TekstilSanayi.com ilan platformu çağın imkân ve olanaklarını en üst düzeyde kullanmaktadır.
 
Aracısız satış platformu olan Tekstil Sanayi'ne tekstile dair her ne üretiliyor veya satılıyor ise işletme sahibi olan tekstil firmaları yanı sıra ithalat ve ihracat gibi pazarlanma konusunda deneyimi olan herkes üye olabilir.
 
Tekstil Sanayi'nde tekstil firmaları ürettikleri tekstil ürünlerini aracısız bir şekilde doğrudan perakendeci esnafa satabilirler. Perakendeci tekstilci esnafımız ise imalatçı tekstil üreticileri ile aracısız bir araya gelerek onların ürünlerini sistem üzerinden görür ve beğenerek doğrudan telefonla veya adresine giderek ürünleri görüp kaşılıklı ticaretini aracısız gerçekleştirirler.
 
Teknolojinin vermiş olduğu bu imkan ile tekstilciler kapı kapı dolaşma ve pazarlama faaliyetlerini minimize ederek üretimlerine hız verir. Pazarlama ve markalaşma sürecinde Tekstil Sanayi, tüm tekstilcilerimize en üst düzeyde gerekli alt yapıyı hazırlamış olduğundan onların yapmaları gerek sadece ürünlerini sistemimize yüklemeleri olacaktır.
 
 
İşte Tekstil Sanayi'ye üye olarak ürün ve hizmetlerini ARACISIZ satabilecekleri bazı tekstil firmaları;
 
 
Markalaşma ve Bayilik Sürecindekiler:
 
Markalaşma ve bayilik sürecindeki, markalaşmış,  bayilik ve franchise veren tekstil firmaları ile üretici konumundaki tüm tekstil firmaları; Tekstil Sanayi'ye kurumsal üye olarak stoklarındaki ürünleri aracısız bir şekilde satabilecekleri gibi gerek yurt içi gerekse de yurt dışındaki yeni talepleri karşılayabilirler.
 
 
Türkiye ve Dünya Kumaş Üreticileri, Kumaş Fabrikaları, Toptan Kumaş Satanlar:
 
Tekstilcilerin üretim ihtiyacını karşılayan önemli materyallerin başında kuşkusuz kumaş gelmektedir. Tekstilcilerin genellikle kadın giyim, erkek giyim, çocuk giyim ve bebek giyim ile ev tekstili ile teknik kumaşlar ihtiyaçlarının karşılanmasında kumaş fabrikalarının ve kumaş üreticileri ile toptan kumaş satanlarının üretici firmalar ile bir araya gelebilmelerinde önemli oranda sistemimiz sayesinde aracılar ortadan kaldırılmaktadır.
 
Bunun için örme kumaş, dokuma kumaş, deri kumaş, süet kumaş, teknik kumaş, giyimlik kumaş, döşemelik kumaş, ev tekstili kumaşları üreticileri ve toptan kumaş satıcıları, kendi ürünlerini ilan şeklinde girerek tanıtabilirler, sistemimizin vitrin özellikleri sayesinde hem firmalarını hem de tekstil ürünlerini, kumaş çeşitlerini tanıtarak yeni müşterilere ulaşmayı gerçekleştirebilirler. 
 
Ayrıca kumaş üretici firmalar ve kadın veya erkek giyim gibi giyim alanında kesim ve dikim yapanlar, bu aşamalarda meydana gelen kumaş kırpıntılarını, kumaş kırpıntısı alan ve kumaş kırpıntısı satanlar ile irtibata geçerek geri dönüşüme dair hammadde ihtiyaçlarını karşılamış olurlar.
 

İplik Sektörü ve İplik Üreticileri:
 
Tekstilcilerin önemli ihtiyaçlarından birisi de ipliktir. İplik üreticileri, iplik fabrikaları, toptan iplik satanlar ile toptan iplik alanlar Tekstil Sanayi'ye üye olarak hem ürünlerini tanıtabilirler hem de ihtiyaçları olan ipliklerin imalatçıları ve toptancıları ile doğrudan iletişime geçebilirler.
 
 
Giyim Firmaları:
 
Başta İstanbul (Merter, Osmanbey, Zeytinburnu, Güngören, Eminönü, Laleli, Aksaray, Yeşildirek giyim firmaları) olmak üzere diğer önemli giyim firmaları arasında yer alan iller olan İzmir giyim firmaları, Bursa giyim firmaları, Denizli giyim firmaları, Gaziantep giyim firmaları, ürettikleri ürünleri Tekstil Sanayi üzerinden alıcılarına ulaşmalarını sağlayabilirler.  
 
Tekstil üreticilerinin önemli aktörleri arasında yer alan giyim firmaları arasında kadın giyim, erkek giyim, çocuk giyim, kadın ayakkabısı üreticileri, erkek ayakkabısı üreticileri, çocuk ayakkabısı üreticileri, gelinlik, damatlık imalatçıları ile gelinlik aksesuarları ve damatlık aksesuarları üreticileri, abiye, nişan elbisesi, kına kıyafeti, kostüm üreticleri ( Dans Kıyafeti, Dönem Kıyafeti, Gösteri Kıyafeti, Hayvan Kıyafeti, Karakter Kıyafeti, Maskot Kıyafeti, Mezuniyet Kıyafeti, Palyaço Kıyafetleri, Tarihsel Kostümler, Ulusal Kostümler, Yılbaşı Kostümleri, Sünnet Kıyafeti, Maske) ürettikleri ürünleri tanıtabilir ve yeni pazarlara açılabilirler.
 
Tuhafiyeciler ve konfeksiyon firmaları genel itibari ile pijama, iç giyim, elbise, eşofman, etek, gömlek, bluz, hamile kıyafeti, kazak, mont, pantolon, şort, pardesu, trençkot, sweatshirt, tunik, takım elbise, tişört, mayo, kapri, yelek, çorap, süeter, patik, terlik, bebek aksesuarı, kadın ayakkabısı, erkek ayakkabısı, çocuk ayakkabısı, babbet, bot, çizme, sandelet, spor ayakkabısı ve günlük ayakkabılar gibi giyim konusuna giren her türlü tekstil ürünleri ve moda kıyafetleri satan ile üreten tekstil firmaları sisteme üye olabilirler.
 

Son Moda Tekstil Ürünleri:
 
Tekstilciler, kendi ürettikleri son moda giyim, ev tekstili gibi tüm tekstil ürünlerini, yeni sezon tasarım ve uygulamalarını doğrudan hedef kitlelerine ulaştırabilirler.
 
Bunun için modacılar ve moda evleri ürettikleri kreasyonları isterlerse genele açık, isterlerse de sadece onayladıkları müşterilerinin görebilecekleri formatta müşterilerine sunabilirler. 

Geniş bir alt yapıya sahip olan ve tekstil firmalarının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan program uygulamalarımız tekstilcilerin bu ihtiyaçlarını önemli bir ölçüde karşılamaktadır. Modacılar ürün girerlerken kendi istedikleri metodlar ile ürünlerinin sunumlarını kolaylıkla yapabilmektedirler.
 

Tekstil Aksesuarı Firmaları, Üreticileri, Toptancıları:
 
Tekstil aksesuarları, tekstilcilerin üretim esnasında kullandığı önemli tamamlayıcı unsurlardandır. Tekstil aksesuarları genel itibari ile düğme ( Metal düğme, metalize düğme, fantazi düğme, plastik düğme, polyester düğme), kursor, elcik, kulpluk, fermuar ( Naylon fermuar, kemik fermuar, metal fermuar), kanca, halka, klips, kalıp, delgi, perçin, klikkit, kuşgözü -kapsül, tekstil etiketleri ( Karton etiket, dokuma etiket, deri etiket, akmaz etiket, barkodlu etiket, PVC ve plastik etiket, transfer etiket , dijital etiket, çıkartma etiket) , güpür, dantel, bordur, fristo, kurdela, biye, saçak, şerit, kolon, çıtçıt, bant, cırt bant, lastik, taş, boncuk, inci, zincir, halat, ara parça, toka, klit, stoper - boğucu, ayarlayıcı, ayakkabı aksesuarları, kemer aksesuarları, çanta aksesuarları, bavul aksesuarı, ev tekstili aksesuarı, süs, peçetelik, perde aksesuarı, mobilya aksesuarı, mutfak aksesuarı, banyo aksesuarı, yatak odası aksesuarları, oturma odası aksesuarları gibi tamamlayıcı ürün ve parçalardan oluşur. 
 
Üretimde kullanılan tekstil aksesuarları yanı sıra giyilen ve taşınabilen tekstil aksesuarları da vardır. Bu tip tekstil aksesuarı üreten firmalar genellikle; bujiteri, takı aksesuarı, giyim aksesuarı, saç bandı, taç, toka, çanta, anahtarlık, valiz, bavul, cüzdan gibi tekstil aksesuarı üreticisi, fabrikası veya toptancıları, Tekstil Sanayi üzerinden ilan girerek ürünlerini aracısız bir şekilde satabilirler ve yeni müşterilere ulaşabilirler.
 
 
Ev Tekstili Firmaları, Fabrikaları, İmalatçıları, Toptancıları:
 
Tekstil Sanayi'nde ev tekstili firmaları da ürettikleri perde, tül, yorgan, battaniye, nevresim, uyku seti, yatak, yastık, minder, halı, kilim, seccade, yolluk, duvar halısı, paspas, dantel, dantel işleme, banyo tekstili ve mutfak tekstili gibi çok geniş bir alandaki ürünlerini tanıtabilirler.
 
Ev tekstilinin ne kadar geniş bir kategoriye sahip olduğu ev tekstili kategorisi incelendiğinde rahatlıkla görülecektir. Siz de hemen ev tekstili kategorisine firma ürünlerinizi girebilir ve yeni pazarlara ulaşabilirsiniz.
 
 
Tekstil Sarf Malzemesi Firmaları:
 
Tekstil sarf malzemesi, tekstil ürünü imalatı esnasında üretici tekstil firmalarının tükettikleri veya kullandıkları temel malzemelerden bazılarıdır. Tekstilcilerin giyim veya tekstil aksesuarları üretimleri esnasında kullandıkları tekstil sarf malzemelerinden bazıları şunlardır; tekstil hırdavatları, telaler (Kağıt telalar, bez telalar, strech telalar, ipli telalar), jelatin, mıknatıs, bobin, iğne, çivi, torba, çuval, pastal kağıt, makas, iğne yüzükleri ve ölçme aletlerini sayabiliriz.
 
Ancak tekstil sarf malzemeleri yukarıdaki sayılanlardan ibaret olmadığı gibi tekstil sarf sahasına giren tüm ürünler ve hizmetleri üreten tekstil firmaları sisteme üye olarak ürünlerini tanıtıp tekstil sarf malzemesi tüketicileri ile iletişime geçebilir ve toptan kendi ürünlerini satabilirler.
 
 
Tekstil İşçiliği Yapan Firmalar:
 
Son derece geniş bir alana hitap eden tekstil sektöründe bir diğer alan hiç kuşkusuz tekstil işçiliğidir. Tekstil işciliği denilince genel itibari ile lazer kesim, baskı, boyama, nakış, işleme, yıkama, kumlama, taşlama, fason dikiş, fason ve fasoncu firmalar öne çıkmaktadır.


İş Elbisesi Firmaları, Üreticileri, Toptancıları:
 
İş elbisesi, güvenlik elbisesi, sağlıkcı elbisesi, askeri elbise ve askeri üniforma gibi sektrörel üniforma tüm tekstil imalatçıları, toptan tekstil ürünleri satıcıları ve iş elbisesi üreten fabrikalar ürettikleri tekstil ürünlerini sisteme girerek aracısız bir şekilde ürünlerini tanıtabilir ve iş elbisesi arayanlar ile iletişim içerisine girebilirler.
 

Çadır, Branda, Tente Üreticileri:
 
Çok geniş bir alana sahip olan tekstil sektöründe çadır, branda, tente firmaları da yer almaktadır. Bu nedenle çadır firmaları, tente ve branda firmaları ürettikleri ürünleri tanıtabilir, firmalar duyurumlarını yapabilirler. 
 
 
Tekstil Makinası Dispiritörleri, İmalatçıları ve Firmaları:
 
Tekstil imalatçılarının önemli imalat argümanlarından birisi hiç kuşkusuz tekstil makineleridir. Türkiye'deki ve Dünya'daki tekstil üreticileri bu nedenle çok sayıda farklı tekstil makinalarına ihtiyaç duyarlar. 

İşte tekstilcilerin temel ihtiyaçlarını karşıladıkları temel tekstil makineleri; örgü makinası, düz örgü makinesi, yuvarlak örgü makinesi, çorap makinesi, konfeksiyon makinasi, modelhane makinesi, kesimhane makinesi, dikimhane makinesi, tamamlayıcı makine, serim makinesi, kesim makinesi, kesim masası, desen kalıp hazırlama makinesi, desen makinesi, kalıp hazırlama makinesi, nakış makinesi, dokuma makinesi, overlok makinesi, reçme makinesi, düz dikiş makinesi, çift iğneli makineler, çok iğneli makineler, punteriz makinesi, spesiyal makineler, kroşeta makinesi, ilik makinesi, piko makinesi, zigzag makinesi, teğel makinesi, tan dikiş makinesi, remayöz makinesi, iplik makinesi, ambalaj makinesi, çuvalağzı makinesi, ayakkabı makinesi, deri makinesi, ütü kazanı, ütü, leke çıkarma makinesi, pres, paskala, masa, iplik temizleme makinesi, metal dedektör, boya makinesi, terbiye makinesi, çakma makinesi, nakış makinesi ve dokuma makinesi bunlardan bazılarıdır.
 
O nedenle tüm tekstil firmalarının ihtiyaçları olan tekstil makinası dispiritörleri, imalatçıları ve tekstil makinası üreticileri ürünlerini girerek tanıtım yapıp yeni pazarlara açılabilirler.
 
 
Vitrin Düzenleme, Dekorasyon, Raf Sistemleri :
 
Tekstilcilerin ürettikleri ürünlerin modaya uygun kaliteli son moda tekstil ürünleri olması kadar bu son moda kaliteli ürünlerin nasıl sunum yapıldığı da son derece önemlidir. Bu nedenle tekstilciler ürettikleri ürünlerini kendi merkezlerinde çeşitli sunumlarla destekler.
 
Vitrin düzenleme ve dekorasyon tekstilcilerin en temel başlangıç noktasıdır. Bu nedenle vitrin düzenleme aşamasında mimarlık ofislerinden önemli ölçüde destek alırlar. Bu işlem esnasında inşaat firmalarından da azami ölçüde yararlanırlar.
 
Genellikle tabela, vitrin düzenleme gibi ilk adım uygulamaları yapan firmalar daha sonraları vitrin mankeni, kadın vitrin mankeni, erkek vitrin mankeni, çocuk vitrin mankeni, yüz vitrin mankeni, tematik vitrin mankeni, terzi vitrin mankeni, büyükbeden vitrin mankeni, raf sistemi, metal tipi raf sistemi, mağaza raf sistemi, araç içi raf dizayn, depolama raf sistemi, banko, teşhir bankosu, stand, askı, askı sistemi gibi vitrin ve raf düzenleme ihtiyaçlarına sahip olmaktadırlar.
 

Eleman Arayan Tekstil Firmaları:
 
Tekstilciler bir yandan, son moda moda giyim, konfeksiyon ürünleri, tekstil aksesuarları ve ekipmanları, kumaş, iplik, çadır, branda, tente, ev tekstili, tekstil makinaları, tekstil kimyasalları, vitrin düzenleme, dekorasyon, satılık, kiralık, devren tekstil fabrikaları, tekstil atölyeleri, tekstil fabrikaları gibi ihtiyaçlarını Tekstil Sanayi üzerinden karşılayabilecekleri gibi en az bu ihtiyaçlar kadar önemli olan nitelikli ve nitelikli olmayan personel ihtiyaçlarını da karşılayabilirler.
 
Tekstil sektöründe kariyer planlayan, tekstil alanında iş arayanlar, stilist arayan firmalar, modelist arayanlar, makastar arayanlar, ütücü arayanlar, overlokcu arayanlar, ütücü arayanlar kısaca tekstil işinde iş veren firmalar, tekstil sektöründe çalışacak kişiler ile iletişime geçebilirler. 
 
Böyelece tekstil sektöründe iş arayan kişiler Tekstil İş ilanları/Kariyer kategorisine girerek, doğrudan kendi sektöründeki firmalar ile iletişime geçip aradıkları işi bulabilirler.
 
 
Sahibinden Ucuz Giyim Arayanlar:
 
Tekstil Sanayi çoğunlukla moda ve yeni sezon ürünlere hitap etmesine karşın işin doğası gereği ihraç fazlası, parti malı, stok fazlası, pazar malı gibi ürünlerde alıcısını sistemimiz üzerinden temin edilmektedirler.
 
Toptan sahibinden ucuz tekstil ürünü arayan kişiler tekstilcilerin elinde kalan ucuz tshirt, ucuz pantalon, ucuz iç çamaşırı gibi ucuz giyim firmaları ile iletişime geçerek onların stoklarındaki ürünlerin sektöre sokulmasında önemli rol oynarlar.
 
Bunun için ucuz mal, parti malı, ihraç fazlası arayan kişiler genellikle ellerindeki stokları uygun şekilde hızlı bir şekilde eritmek isteyen kullanıcılarımız ile iletişime geçerler. Bu ürün nitelikleri genellikle pazar malı, defolu mallar olabileceği gibi zaman zaman sosyete pazarı olarak tabir edilen yerlerde satılan marka tekstil ürünlerinin önceki sezonunda kalma ürünler de olabilmektedir.
 
 
Satanlar, Kiralayanlar, Devredenler:
 
Tekstilcilerin önemli ihtiyaçlarından birisi de; tekstil atölyesi, tekstil fabrikası, tekstil deposu ve tekstil mağazalarıdır.. Tekstilciler ürünlerini tekstil atölyeleri veya tekstil fabrikalarında üretirler ve tekstil mağazalarında satarlar.
 
Bu nedenle; tekstil atölyesi satanlar, tekstil atölyesi kiralayanlar, tekstil atölyesini devredenler, tekstil fabrikalarını satanlar, tekstil fabrikalarını kiralayanlar, tekstil fabrikalarını devredenler ile arayanlar "Satılık / Kiralık / Devren" kategorisini ziyaret ederek aradıklarını bulabilirler.