Yardım
Tekstil Sanayi Kredisi
Tekstil Sanayi Blog
Kategorik Analizler
Bebek Bezi

Tarihler yirminci yüzyılın ikinci yarısını gösterdiğinde ev kadınları kendi bebeklerinin bakımı için rahat ve tek parça olan bezlere ihtiyaç duymaya başladılar. Araştırmacı ve kimya mühendisi olan ve Victor Mills, yeni doğan torununun kumaş bezini sık sık değiştirmekten hoşlanmıyordu. Atılabilir bir çocuk bezi hazırlama fikrini şirkete iletmesinin sonrasında bu konuda, 1956 yılında, çalışmalara başlandı. Yapılan yoğun çalışmalar sonucunda artık bir aşamya gelindi ve 1961 yılında Victor Mills ve Norma Lueders Baker tarafından yeni bebek bezi tanıtıllarak ürüne Alfred Goldman tarafından, Bulgarca "bebek bezi" anlamına gelen "Pampers" ismi verildi. 

Daha sonraları bir firma tarafından 1971'de bezlere açılıp bağlanan cırt-cırt bantlar ilave etti. Sıvıyı emen bölüm biraz daha da genişletildi ve bebeklerin rahat hareket etmeleri için ayak ve bel kısımları daha esnek hale getirildi. Böylece bebeklerin yaptığı idrar ve dışkı, bez tarafından emiliyor ve dışarı çıkmıyordu. Daha sonraları ise bebek bezine ön bant sistemi geliştirildi. Bu yeni sistem ile bebek bezi yırtılmadan yanal bant yeniden konumlandırılabiliyordu. 1990'larda ise artık bebek bezlerinde yeni bir dönem başlayarak bebeklerin cinsiyetlerine göre özel bebek bezleri  üretmeye başladı.

Bebek bezinin serüveni her ne olursa olsun temelde bebek bezi üreten firmaların temel hedefler her zaman sağlıklı bebekler, huzurlu anneler ilkesini belirlemek oldu. Ortalama iki yaşına kadar bebeklerin bebek bezlerini kullandıkları ve çocuk yaşına gelenlerden bazılarının halen daha tuvalet alışkanlığı kazanamamaları nedeniyle çocukluk evresinde de kullanıyor olması bebek bezinin tüketimini her geçen gün daha arttırdı.

Tekstil Sanayi kullanıcıları, başta bebek bezi, çocuk bezi, kadın pedi (kadın bağı, hijyenik ped), kadın tamponu gibi kişisel hijyenik tedariki yapmak isteyen kullanıcılar açısından da bir çekim merkezi olmaktadır. Toptan, ucuz, kaliteli, hijyenik bebek bezi, çocuk bezi, kadın pedi (kadın bağı, hijyenik ped), kadın tamponu arayan kullanıcılar sistem üzerinden bebek bezi üreten firmalar veya bebek bezi toptancıları ile iletişime geçebilirler.