Yardım
Tekstil Sanayi Kredisi
Tekstil Sanayi Blog
Kategorik Analizler
Bluz, Kazak, Hırka

Vücudun üst bölümüne giyilen, genellikle ince kumaştan yapılan veya iplikten örülen kadın giysisi olan buluz, Fransızca blouse kelimesinde gelmektedir. Bluz, kadın giyimin önemli bir parçası olarak çıkan kategoridir. Bu nedenle bluz fabrikaları, buluz üreticileri, bluz atölyeleri ürettikleri veya üretmeyi düşündükleri bluz modelleri, bluz çeşitleri hakkında kullanıcılar ile paylaşımlarda bulunabilirler. Toptan bluz satan bluz toptancıları, buluz ihracatçıları ve bluz satan mağazalar, yeni model bluz çeşitleri ve yeni moda bluz ile bluz fiyatları konusunda paylaşımlarda bulunabilirler. 

Kadın giyim kategorisinin üzerinde önemle durulacak bir diğer kategori hiç kuşkusuz kazaktır. Kadın, erkek, çocuk ve bebeklerin baştan geçirilerek giyilen kollu örme giysi olarak tanımlanan kazak aynı zamanda da jokeylerin giydiği, gözalıcı renkli bir ceket türüdür de aynı zamanda. Bu kategoride genel itibari ile, sıfır yaka kazak, v yaka kazak, u yaka kazak, balıkçı yaka kazak ve diğer kazaklar mercek altına alınacaktır. Kazak imalatçıları, kazak fabrikaları, kazak atölyeleri tecrübelerini ve geleceğe dair fikirleri ile kazak modelleri ve kazak çeşitleri hakkındaki görüşlerini bu kategori kapsamında paylaşabilirler. Kazak toptancıları, kazak ihracatçıları ve kazak satan mağazalar bu noktada kazak modelleri ile kazak fiyatları yanı sıra ne tarz kazakları daha ucuz ve kalite satabilecekleri konusunda fikirleri bu kapsamda paylaşabilirler.

Hırka, önden açık, genellikle yünden bir giyisi. olarak tanılanır. Ayrıca tarikat mensuplarının giymiş oldukları kolsuz elbiseye de hırka denir. Genellikle hırkalar yamalı olurlar. Ancak bu durum her tarikatta değişir. Renkleri, uzunluk ve kısalıkları, kumaşı, biçimi o tarikatın geleneklerine göre farklılık gösterdiği bilinen bir gerçektir. Bununla birlikte düz hırka, v yaka hırka, u yaka hırka, sıfır yaka hırka, fermuarlı hırka, balıkçı yaka hırka ve diğer hırka şeklinde çeşitleri ve modelleri bulunan hırka kategorisinde hırka üreticileri, hırka fabrikaları, hırka atölyeleri geçmiş tecrübelerinden hareketle yeni çıkaracakları veya eskiden üretmiş oldukları hırka çeşitleri, hırka modelleri konusunda paylaşımlar yaparak katkı sağlayabilirler. Hırka toptancıları ve hırka satan mağazalar da bu kapsamda hırka üretimi ile yeni model hırka çeşitleri ile hırka fiyatları hakkındaki fikirlerini hırka üreticileri ile paylaşımda bulunabilirler.

Yelek, kadın ve erkek giyim kategorisinde ortak paylaşımların yapılabileceği bir kategori olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kategoride; fermuarlı yelek, düğmeli yelek, sıfır yaka yelek, v yaka yelek, u yaka yelek, balıkçı yaka yelek ve diğer yelekle konusunda paylaşımlarda bulunabilir. Ayrıca yelek imalatçıları, yelek fabrikaları, yelek atölyeleri ürettikleri yelek modelleri, yelek çeşitleri ve yelek fiyatları hakkında paylaşımlarda bulunabilirler. Yelek toptancıları ve yelek satan mağaza sahipleri de üreticilere fikir vermesi açısında yeni model yelekler ve yeni moda, trend yelekler konusunda fikirlerini açıklayabilirler.

Kadın giyimi, erkek giyimi, bebek giyimi ve çocuk giyiminin önemli bir halkası da hiç kuşkusuz bu kategoride incelenen süveterdir. Genellikle altına gömlek veya bluz giyilen kolsuz kazak türüne ise süveter denlir. O nedenle bu kategoride incelenecek olan sıfır yaka süveter, v yaka süveter, u yaka süveter, balıkçı yaka süveter, kapüşonlu süveter ve diğer süveter kategorilerinde süveter imalatçıları, süveter fabrikaları ve süveter atölyeleri son kullanıcılara ve bu alanda imalat yapmak isteyen kişilere süveterin imalat aşamaları, süveter modeli çıkarma metotları, süveter modelleri ile nasıl daha ucuz, kaliteli ve marka olabilecekleri konusunda paylaşımlarda bulunabilirler. Süveter toptancıları ve süveter satan mağaza sahipleri de bu kapsamda yeni süveter modelleri, süveter çeşitleri ve süveter fiyatları konusunda paylaşımlarda bulunarak üreticilere bilgi aktarımında olabilirler.